Xiaomi chystá ohebný telefon

Xiaomi chystá ohebný telefon

  • 28. 02. 2021
  • Technologie, Svět online

Poslední rok přeje trendu ohebných telefonů. Ti největší lídři mezi výrobci smartphonů, jako jsou Samsung, Huawei či třeba Motorola již své modely představili. O tom, že ani Xiaomi neusíná na vavřínech, hovoří poněkud zvláštní série fotografií pořízených hned z několika úhlů.

Jít s dobou

Čas od času se do popředí dostane nějaká vychytávka, která spustí lavinu napříč celým oborem. V minulosti to byly vysouvací smartphony, poté véčka a nyní ohebné displeje, které z telefonů udělají menší tablet. Tento trend započal již loni, letos tomu nebude jinak. Na průkopníka Samsung Galaxy Fold, který tuto vlnu odstartoval, navázali další výrobci, aby jim neujel vlak. Nejinak je tomu i u Xiaomi, který má letos odhalit hned trojici ohebných telefonů.

Únik z metra

Kromě informací o chystané trojici jsme doposud nic jiného o novinkách nevěděli. Tedy až doposud. Nedávno se totiž objevily fotografie pořízené v pekingském metru, jenž chystaný model odhalily v maskovacím krytu. Že skutečně jde o značku Xiaomi napovídá softwarové rozhraní (MIUI). Ale právě to, že telefon někdo zkoušel veřejně, včetně prozkoumání nastavení, a ještě to, že další osoba pořídila fotografie hned z několika úhlů, působí kapku podezřele…

Co víme?

Pokud ale budeme dané situaci věřit, můžeme o novém modelu zjistit hned několik informací. Hlavním bodem kritiky se stal především samotný displej, v jehož středu je vidět výraznou rýhu. Tu ale může zvýrazňovat úhel či případná krycí fólie. Dalšími body pak jsou větší rozměry (které ale opět může zkreslovat krycí pouzdro) nebo chybějící průřez přední kamerky. Její úplnou absenci to ale nutně znamenat nemusí – může být vyjíždějící nebo skrytá přímo pod displejem. Co dál víme, že telefon bude vypadat jako otevřená kniha, má úložiště 256 GB, ovládání hlasitosti a zapínací tlačítko na pravé straně. Zbytek informací či to, zda tyto zatím získané jsou pravdivé, zjistíme zřejmě již letos. Nezbývá tedy nic jiného, než si počkat.

O autorovi
Soňa Hlaváčová
Soňa Hlaváčová Redaktorka

“Milovnice cestování, přírody a zvířat. Především psů a procházek s nimi. Důležitá je pro mne rodina, přátelství a radost z toho, co dělám. Psaní mě prostě baví. Řídím se podle životního motta: V jednoduchosti je síla.”