• Domů
  • Blog
  • Spotify vylepšuje úsporný režim
Spotify vylepšuje úsporný režim

Spotify vylepšuje úsporný režim

  • 17. 10. 2020
  • Svět online

Novinkami ve světě technologií se to jenom hemží. Není tedy divu, že neotálí ani takový velikán, kterým dnes již streamovací služba Spotify bezesporu je. Za poslední dobu nabídla hned několik novinek. Nyní přichází s další.

Stále vpřed

Spotify je velmi praktická aplikace, pomocí níž lze přehrávat hudbu, aniž bychom museli mít v telefonu staženo stovky skladeb. Jako velmi populární nástroj prochází neustálým vývojem. Mezi poslední vylepšení patří například vyhledávání hudby podle úryvku z textu, přidání karaoke textů, možnost podcasterů vytvořit anketu ve svém podcastu, úprava možnosti přidávání uživatelů do kolaborativních playlistů či umožnění streamování na Apple watch. Nedávno také společnost přišla s novinkou možnosti poslechu offline. Tato funkce doposud byla dostupná pouze pro předplatitele, nyní ji budou moci využít i uživatelé v bezplatné verzi. Půjde o omezenou nabídku, kdy si neplatící uživatelé budou moci stáhnou každý den 30 písniček a následně je offine poslouchat. Co je další v pořadí?

Datová spotřeba na minimu

Pro poslech přes Spotify často hledáte v databázi písniček online. Aby platforma šetřila naše data, úsporným režimem již disponuje. Současná verze stlačuje streamování hudby na 24 kbps, což zajišťuje dostatečnou kvalitu poslechu, zároveň také slušnou úsporu dat. Prozkoumáním zdrojových kódů populární blogerka Jane Manchun Wong zjistila plánované rozšíření dané funkce.

Rozšíření úsporného režimu

Doposud totiž bylo možné úsporný režim (Data saver) využívat pouze pro hudbu. Nyní má dojít k rozšíření také o video podcasty. Celý princip spočívá v tom, že do zařízení bude stažen pouze audio záznam. Tím se vlastně oddělí video od zvuku, přičemž kvalita samotného poslechu nijak ovlivněna nebude. Informace o uvedení do provozu či o rozšiřování o další dodatečné funkce zatím nejsou známy. Uvidíme tedy, jak nakonec Spotify nové vylepšení vymyslí a propracuje.

O autorovi
Soňa Hlaváčová
Soňa Hlaváčová Redaktorka

“Milovnice cestování, přírody a zvířat. Především psů a procházek s nimi. Důležitá je pro mne rodina, přátelství a radost z toho, co dělám. Psaní mě prostě baví. Řídím se podle životního motta: V jednoduchosti je síla.”