• Domů
 • Blog
 • Sony koupilo streamovací službu Crunchyroll
Sony koupilo streamovací službu Crunchyroll

Sony koupilo streamovací službu Crunchyroll

 • 09. 02. 2021
 • Technologie

  Japonská společnost Sony chce ovládnout streamování kreslených seriálů a vládnout tak internetovému vysílání. V minulosti již do daného oboru investovali koupí podobné služby a o tom, že to opravdu myslí vážně, hovoří také jejich poslední počin – koupě služby Crunchyroll.

  O co jde?

  Chrunchyroll je přední streamovací služba zaměřená na japonské kreslené seriály, která až do teď patřila mezi aktiva americké společnosti AT&T. Ta se totiž rozhodla věnovat svou pozornost aktivitám firmy Time Warner (nyní Warner Media), tudíž pro ně vysílání japonských animáků začalo představovat vedlejší činnost, kterou se nakonec rozhodli vůbec neprovozovat a danou službu prodat. To pěkně hrálo do karet firmě Sony, která koupí získává převahu nad konkurenčním Netflixem, který do stejné oblasti poslední dobou taktéž investuje vlastní produkcí i koupí mnohých titulů.

  Obchod za miliardu dolarů

  Původní představy AT&T ohledně ceny byly 1,5 miliardy dolarů, Sony ale částku považovalo za přehnanou, nabídlo proto pouze miliardu dolarů. Po několika měsících domluv byl obchod nakonec uskutečněn za 1,175 miliardy dolarů.

  Proč animované seriály?

  Ačkoli by se tento obor mohl zdát okrajový a nepříliš populární opak je pravdou. Právě služba Crunchyroll má více než 90 milionů předplatitelů ve více než 200 zemích po celém světě. Mimoto Sony o danou oblast projevilo zájem již v minulosti, kdy koupili populární Funimation, pod nějž nyní bude nový přírůstek nyní patřit. Tím, že již tedy vlastní dvě z nejvíce populárních v oboru (Funimation čítá další milion předplatitelů ve Spojených státech), tak vlastně získává monopol, kterému nikdo jiný nebude moci konkurovat. Což byl samozřejmě záměr celého obchodu. Zda obor anime naplní svůj potenciál a nadějná očekávání společnosti, teprve uvidíme.

  O autorovi
  Soňa Hlaváčová
  Soňa Hlaváčová Redaktorka

  “Milovnice cestování, přírody a zvířat. Především psů a procházek s nimi. Důležitá je pro mne rodina, přátelství a radost z toho, co dělám. Psaní mě prostě baví. Řídím se podle životního motta: V jednoduchosti je síla.”