• Domů
  • Blog
  • OpenCart programátor. Co by měl umět?
OpenCart programátor. Co by měl umět?

OpenCart programátor. Co by měl umět?

  • 23. 07. 2020
  • OpenCart eshopy

Máte-li internetový obchod na eshopové platformě OpenCart nebo pokud zvažujete, že si takový eshop založíte, nejspíše vás čeká hledání člověka, který pro vás bude řešit technickou stránku věci. Pojďme se blíže podívat na to, kdo by to měl být a co by měl mít v malíčku.

Systém, který se těší velké oblibě

Tzv. “ócéčko” je jedna z nejoblíbenějších eshopových platforem na světě. Byla založena v roce 2007 a od té doby roste – jak počtem podnikatelů, kteří ji velmi často volí pro svůj eshop, tak počtem vzhledů, modulů a rozšíření, která jsou pro ni vytvářena. Díky těmto možnostem platforma překypuje přizpůsobivostí, což ji činí uživatelsky velmi atraktivní. Tato výhoda je však zároveň i háčkem – se základní verzí se málokdo spokojí a k zavádění úprav a modulů (koneckonců i k implementaci základní verze) jsou potřeba programátoři, kteří vytvoří potřebná řešení přesně podle vašich představ.

Není OpenCart programátor jako OpenCart programátor

Mějte na paměti – na programátora, který se bude starat váš eshop, by se měly klást vysoké nároky. Jedním z těch základních je zkušenost se systémem jako takovým. Pokud svěříte svůj eshop nezkušenému člověku, může se stát, že software sice bude fungovat, ale budou se v něm hromadit chyby. Zkušenost hraje roli též v tom ohledu, že specialista, který už systém zná, bude používat jiná řešení než začátečník. Člověk, který se systémem již pracoval, se totiž dokáže podívat na svou práci z nadhledu. Uvědomuje si, co všechno jeho sebedrobnější zásah ovlivní a jakým způsobem je třeba řešit tyto vedlejší účinky. OpenCart programátoři by měli být kreativní a logicky uvažující lidé. Velmi se cení, když specialista místo slepého plnění klientských požadavků přemýšlí a snaží se zákazníkovi navrhnout vždy to nejlepší možné řešení.

Je zde ještě jeden háček. Programování v OpenCartu nabízí celkem velké množství lidí, mnozí však konkrétní řešení nevytváří sami a pouze aplikují moduly vytvořené někým jiným. To ve své podstatě nemusí být úplně špatně, avšak správný programátor by měl umět řešení sestrojit sám podle potřeb klienta – už jenom proto, že vlastní práci vždycky člověk rozumí lépe než práci cizí. V tomto ohledu je dobré, pokud je daný odborník registrován a ověřen například na OpenCart Marketplace.

I my patříme mezi OpenCart programátory a jsme jedni z mála českých oficiálních dodavatelů OpenCart Marketplace. V rámci rozšíření systému vyrábíme vlastní moduly a vytváříme individuální řešení.

Sečteno a podtrženo

Každopádně, ať už si vyberete jakéhokoliv OpenCart programátora, mějte na paměti, že když někomu svěřujete svůj internetový obchod, měl by to být někdo, na koho se můžete spolehnout. Nejdůležitější je, aby specialista měl již s platformou zkušenost a aby řešení vytvářel sám. V neposlední řadě je třeba zmínit i schopnosti kritického myšlení, což je atribut klíčový pro dlouhodobou udržitelnost eshopového řešení.

O autorovi
Kateřina Bílková
Kateřina Bílková Redaktorka

Mám moc ráda dechovku, svou flétnu, evoluční teorii a poezii. Jsem z venkova a ráda na tom hledám pozitiva. Odmala jsem chtěla psát. Od té doby se změnila moje gramatika a písmo, sen však zůstal.