• Domů
  • Blog
  • OpenCart programátor. Co by měl umět?
OpenCart programátor. Co by měl umět?

OpenCart programátor. Co by měl umět?

  • 23. 07. 2020
  • Weby, e-shopy

Máte-li internetový obchod na eshopové platformě OpenCart nebo pokud zvažujete, že si takový eshop založíte, nejspíše vás čeká hledání člověka, který pro vás bude řešit technickou stránku věci. Pojďme se blíže podívat na to, kdo by to měl být a co by měl mít v malíčku.

Systém, který se těší velké oblibě

OpenCart je jedna z nejoblíbenějších eshopových platforem na světě. Byla založena v roce 2007 a od té doby roste – jak počtem podnikatelů, kteří ji velmi často volí pro svůj eshop, tak počtem vzhledů, modulů a rozšíření, která jsou pro ni vytvářena (a jsou dostupná na OpenCart Marketplace). Díky těmto možnostem platforma překypuje přizpůsobivostí, což ji činí uživatelsky velmi atraktivní. Tato výhoda je však zároveň i háčkem – se základní verzí OpenCartu se málokdo spokojí a k zavádění úprav a modulů (koneckonců i k implementaci základní verze) jsou potřeba programátoři, kteří vytvoří potřebná řešení přesně podle vašich představ.

Není OpenCart programátor jako OpenCart programátor

Mějte na paměti – na programátora, který se bude starat váš eshop, by se ěly klást vysoké nároky. Jedním z těch základních je zkušenost s OpenCartem. Pokud svěříte svůj eshop nezkušenému člověku, může se stát, že software sice bude fungovat, ale budou se v něm hromadit chyby. Zkušenost hraje roli též v tom ohledu, že programátor, který už OpenCart zná, bude používat jiná řešení než začátečník. Člověk, který se systémem již pracoval, se totiž dokáže podívat na svou práci z nadhledu. Uvědomuje si, co všechno jeho sebedrobnější zásah ovlivní a jakým způsobem je třeba řešit tyto vedlejší účinky. OpenCart programátoři by měli být kreativní a logicky uvažující lidé. Velmi se cení, když programátor místo slepého plnění klientských požadavků přemýšlí a snaží se zákazníkovi navrhnout vždy to nejlepší možné řešení.

Je zde ještě jeden háček. Programování v OpenCartu nabízí celkem velké množství lidí, mnozí však konkrétní řešení nevytváří sami a pouze aplikují moduly vytvořené někým jiným. To v své podstatě nemusí být úplně špatně, avšak správný programátor by měl umět řešení sestrojit sám podle potřeb klienta. Správný programátor by ale měl všechno vytvářet sám podle potřeb klienta, už jenom proto, že vlastní práci vždycky člověk rozumí lépe než práci cizí. V tomto ohledu je dobré, pokud je daný programátor registrován a ověřen například na OpenCart Marketplace.

Takhle to děláme my

I my patříme mezi OpenCart programátory a jsme jedni z mála českých oficiálních dodavatelů OpenCart Marketplace. V rámci OpenCart systému vyrábíme vlastní moduly a vytváříme individuální řešení.

Ať už si vyberete jakéhokoliv OpenCart programátora, mějte na paměti, že když někomu svěřujete svůj internetový obchod, měl by to být někdo, na koho se můžete spolehnout. Nejdůležitější je, aby programátor měl již s eshopovou platformou zkušenost, aby řešení vytvářel sám, aby s vámi komunikoval a aby nad svou prací uměl přemýšlet.

O autorovi
Kateřina Bílková
Kateřina Bílková Redaktorka

Mám moc ráda dechovku, svou flétnu, evoluční teorii a poezii. Jsem z venkova a ráda na tom hledám pozitiva. Odmala jsem chtěla psát. Od té doby se změnila moje gramatika a písmo, sen však zůstal.