• Domů
  • Blog
  • Netflix chce ukončit nepovolené sdílení hesel
Netflix chce ukončit nepovolené sdílení hesel

Netflix chce ukončit nepovolené sdílení hesel

  • 23. 03. 2021
  • Svět online

Ačkoliv americká internetová streamovací služba Netflix dlouho tolerovala sdílení přihlašovacího hesla do služby mezi přáteli a známými, nyní tomu chce učinit přítrž. Pomoci má speciální služba, která při podezření u diváka ověří, zda bydlí v jedné domácnosti s majitelem účtu.

Netflix "zdarma" končí

Pokud chcete sledovat internetovou televizi Netflix, musíte zaplatit předplatné nebo s osobou, která se registrovala a je vlastníkem předplatitelského účtu, sdílet domácnost. V rámci jednoho předplatného lze přidat až pět různých profilů, což často vede k tomu, že jsou podmínky služby obcházeny a majitel dá své heslo kamarádovi nebo rodinnému příslušníkovi žijícímu jinde. Přestože provozovatelé o tomto nešvaru sdílení hesel vědí už dlouho, nikdy proti němu nic nepodnikli. Tedy až do teď, kdy začali testovat funkci, která má zajistit dodržování pravidel.

Jak by měla kontrola probíhat?

Celá kontrolní činnost má probíhat na základě nové funkce, která zřejmě podle IP adresy vytipuje podvodníky s účty. Podezřelým pak pošle výzvu k ověření účtu pomocí hesla obsaženého v e-mailu či SMS majitele. Nejprve bude možné ověření odložit na později, po opětovném spuštění služby už ale divák bude muset daný jednorázový kód zadat nebo bude vyzván k založení nového (vlastního) účtu.

Bude to stačit?

Ačkoliv nové ověřování nepovolené sdílení hesel značně znepříjemní, určitě to není nic, co by nešlo obejít. Stačí zavolat uživateli, který účet registroval, ten sdělí daný kód a v podvodu se může vesele dál pokračovat. Možností je také zřízení speciálního mailu, k němuž všichni uživatelé budou mít přístup, takže si kód snadno a rychle zjistí sami. Takže tato kontrola možná může mizivé procento uživatelů odradit, nicméně ostatní zřejmě budou v činnosti pokračovat dál. Závěrem nezbývá než říci, že se jedná o testování, které Netflix nemusí nakonec pustit do skutečného provozu. No, uvidíme…

O autorovi
Soňa Hlaváčová
Soňa Hlaváčová Redaktorka

“Milovnice cestování, přírody a zvířat. Především psů a procházek s nimi. Důležitá je pro mne rodina, přátelství a radost z toho, co dělám. Psaní mě prostě baví. Řídím se podle životního motta: V jednoduchosti je síla.”