• Domů
  • Blog
  • Konec sledování online seriálů zdarma?
Porucha vysílání

Konec sledování online seriálů zdarma?

  • 05. 11. 2019
  • Aktuální trendy

Streamovací služba TopSerialy.to nabízela velké množství snímků krátce po jejich premiérovém odvysílání, a to zcela zdarma. Nyní končí. Důvodem je zákaz činnosti služeb, ze kterých server čerpal svůj obsah.

Diváci přišli o oblíbený zdroj zábavy

Milovníci seriálů v Česku i na Slovensku měli až do konce října 2019 v oblibě stránku www.TopSerialy.to. Tento web měl každý den přes půl milionu návštěvníků sledujících filmy či seriály online a zdarma. Služba spolehlivě dodávala premiérové snímky již druhý den po uvedení. S tím je teď ale konec. Na stránkách se objevilo pouze sdělení, že končí. A nyní již nefunguje vůbec.

Protipirátská aliance

Důvodem ukončení provozu je činnost protipirátského sdružení The Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), které bojuje proti nelegálním streamovacím službám. Aliance se nejdříve snažila s pirátskými společnostmi uzavřít mimosoudní dohodu. Ta ale nevyšla, proto spor skončil u soudu, který rozhodl o ukončení nelegálních serverů.

ACE sdružuje Netflix, HBO, The Walt Disney Company, Warner Bros, Discovery, Amazon nebo Sony. Jedná se o společnosti nabízející streamovací služby za poplatek. Motiv jejich konání je tedy více než jasný. Hlavními aktéry, proti kterým byla žaloba namířena, jsou Openload, Streamango, Rapidvideo nebo Verystream. Zní vám to povědomě? Právě tyto čtyři služby TopSerialy.to zmínily ve vzkazu o ukončení na svých stránkách. Uvedly, že vzhledem k zastavení jejich činnosti, musí skončit také, protože představovaly většinu zdrojů pirátských snímků.

Bude budoucnost pouze placená?

Nyní nám nezbyde nic jiného, než za sledování svých oblíbených seriálů či filmů platit. Časem se možná objeví způsob, jak začít streamovat zdarma a zároveň balancovat na hraně zákona. Podobný případ se totiž již v minulosti stal, když zanikla služba Rapidshare. To totiž vedlo ke vzniku výše zmiňovaných nelegálních spolků.

O autorovi
Soňa Hlaváčová
Soňa Hlaváčová Redaktorka

„Milovnice cestování, přírody a zvířat. Především psů a procházek s nimi. Důležitá je pro mne rodina, přátelství a radost z toho, co dělám. Psaní mě prostě baví. Řídím se podle životního motta: V jednoduchosti je síla.“