Jak obnovit smazané zprávy na Messengeru?
- 06. 09. 2020
- Ostatní
Pokud jste někdy smazali konverzaci na Messengeru, určitě víte, že vás známý komunikátor před danou akcí varuje, jelikož toto rozhodnutí nemůžete vzít zpět. Proto se situace, kdy si přejete nějakou smazanou konverzaci obnovit, zdá dosti bezvýchodná. V dnešním článku se na tento problém podíváme a ukážeme si, jestli jde skutečně o tak nevratný proces, jak nám aplikace říká.
Existuje vůbec nějaký způsob, jak obnovit zprávy na Facebooku?
Nebudu vás napínat – všechno má své řešení a stejně tak i tento zdánlivě neřešitelný problém. Jak tedy obnovit smazané zprávy na Facebooku? Možností je více, tak si je pojďme ukázat.
Prvním způsobem, jak obnovit smazané zprávy na Messeneru, je zkrátka požádat o kopii druhého člena chatu, na jehož straně konverzace smazaná není. Toto řešení má však mnoho úskalí. Je možné, že jste konverzaci mazali proto, že už daného člověka nechcete vidět, nebo je vám zkrátka nepříjemné oslovovat danou osobu s takovouto prosbou. Ale můžete to zkusit. Nač hledat složité cesty, jak obnovit smazané zprávy na Facebooku, když nejsou vůbec potřeba?
První využití pro upozorňující e-maily od Facebooku
Dalším možným řešením problému, jak obnovit zprávy na Facebooku, je podívat se do e-mailu, který máte připojený k vašemu facebookovému účtu. Pokud máte zapnuté zasílání všech upozornění, v e-mailové schránce můžete najít kopie smazaných zpráv. S velkou pravděpodobností jste však zasílání upozornění vypnuli, protože není v lidských silách udržet e-mail, na který chodí všechna facebooková upozornění, přehledný. Pokud toto zasílání zapnuté máte, nebudu lhát, nad hledáním vašich konkrétních zpráv se možná trošku zapotíte, za pokus to však stojí.
Jít přímo ke zdroji dat
Můžete také zkusit stažení veškerých vašich dat z Facebooku. To se dělá v prohlížeči v Nastavení. Odtud se dostanete do karty „Vaše informace na Facebooku“ (je vlevo v horní části obrazovky). Nyní zvolíte možnost „Stažení vašich informací“. Vyskočí na vás nabídka, kde zakliknete, že chcete stáhnout pouze zprávy. Získáte tak složku ve formátu .zip, kterou následně rozbalíte. Varuji vás předem, tento adresář nebude příliš přehledný. Zprávy se ukládají ve formě HTML dokumentu. Nejsou pojmenovány podle lidí, se kterými jste chat vedli, ale jsou očíslované podle pořadí, v jakém byly tyto konverzace aktivní. Prohledávání složky plné nicneříkajících očíslovaných odkazů zabere nějaký čas. Tento způsob je však nejjistější cestou, jak vaše smazané zprávy na Facebooku obnovit.
A to ještě není všechno!
Existují ještě různé aplikace, které skýtají možnost, jak obnovit smazané zprávy na Messengeru. Ty však fungují jen pro zařízení od Applu, která ukládají kopie odeslaných zpráv do hardwaru. Pokud jste majitelem iPhonu, můžete si zkusit stáhnout např. aplikaci DataKit iPhone Recovery Recovery a použít ji pro dolování staré messengerové konverzace. Uživatelé Androidu bohužel takovouto možnost nemají. Avšak mějte na paměti, že se jedná o službu třetích stran, tudíž prověření aplikace před instalací do vašeho zařízení je zcela na místě.
Nyní je to na vás
Dostali jsme se na konec – náš článek obsahoval všechny možné způsoby, jak obnovit smazané zprávy na Messengeru. Doufám, že aspoň jeden z nich bude pro váš konkrétní případ efektivní a že si staré zprávy zase budete moci přečíst. Přejeme hodně štěstí!
Co si můžete
přečíst?
Štítky
- Airbnb
- Apple
- Black Friday
- BlackBerry
- Clubhouse
- Cookies
- Domény
- Doprava
- DuckDuckGo
- Emoji
- Fitbit
- Fotobanky
- Google+
- Huawei
- LG
- Licence
- Messenger
- Microsoft
- Netflix
- OpenCart
- Petr píše
- Platební brány
- Prohlížeče
- QR kód
- Realme
- Samsung
- Seznam.cz
- Šicí stroje Strima
- Smartphony
- Spotify
- Startujeme weby
- Telegram
- Tesla
- TikTok
- Tinder
- Uber
- Vizitky
- Windows
- WordPress
- Xiaomi
- YouTube
- Zynn
Archiv
- Leden 2024
- Leden 2023
- Prosinec 2022
- Srpen 2022
- Květen 2021
- Duben 2021
- Březen 2021
- Únor 2021
- Prosinec 2020
- Listopad 2020
- Říjen 2020
- Září 2020
- Srpen 2020
- Červenec 2020
- Červen 2020
- Květen 2020
- Duben 2020
- Březen 2020
- Únor 2020
- Leden 2020
- Prosinec 2019
- Listopad 2019
- Říjen 2019
- Září 2019
- Srpen 2019
- Červenec 2019
- Červen 2019
- Květen 2019
- Duben 2019
- Březen 2019
- Únor 2019
- Leden 2019
- Prosinec 2018
- Listopad 2018
- Říjen 2018
- Září 2018
Bojíte se, že bude vše špinavé od barev? Nechte grafiku Vašeho webu na nás.
Chci grafikuAbychom náš web mohli dále vylepšovat, sbíráme cookies. Nemusíte se ničeho bát, podívejte se. Souhlasíte?