• Domů
  • Blog
  • Facebook představuje novou funkci mizejících zpráv
Facebook představuje novou funkci mizejících zpráv

Facebook představuje novou funkci mizejících zpráv

  • 23. 11. 2020
  • Ostatní

Hledáte způsob, jak sdělit své rodině, přátelům nebo blízkým svá tajemství? Tak to vás jistě zaujme nápad Facebooku, který do aplikace Messenger a Instagram přidává novou funkci, díky níž můžete jednoduše nechat zmizet vaše tajné zprávy. Jak toho půjde docílit?

Na detailech záleží

Aby byla komunikace prostřednictvím sociálních sítí co nejvěrohodnější, nejlehčí a zkrátka nejlepší, je třeba ji neustále vylepšovat. Vždyť detaily jsou to, co tvoří výsledný celek. Spoustu takových vylepšení si přitom Facebook zvládá vymýšlet sám, někdy ale s důležitým prvkem přijde také konkurence. Tak například poměrně nová instagramová funkce Reels je nepochybně inspirována formátem krátkých videí TikToku, Stories mají zase původ ve Snapchatu. Od něj pochází také poslední podnět týkající se mizejících zpráv.

Řeknu ti tajemství…

Messenger a Instagram kromě vzájemného propojení představují další novinku, funkci Vanish Mode (česky zřejmě Mizející režim). Pokud tedy chcete druhé straně sdělit tajemství či zaslat fotky, samolepky nebo gify určené pouze na jedno prohlédnutí, stačí aktivovat mód přejetím prstu směrem zdola nahoru, zprávu poslat, po přečtení jednoduše opustit konverzaci a dané sdělení prostě zmizí. Druhá strana si přitom bude vědoma toho, že jde pouze o jednorázové zobrazení. Oproti již existující možnosti mazání zpráv, zde nebude žádná hláška o tom, že daný vzkaz byl smazán.

Co s nevhodným obsahem?

Takový mód si bohužel přímo říká o to, aby jej někteří uživatelé zneužili pro zasílání nevhodných zpráv, po nichž nezůstanou v telefonu žádné stopy. To je důvodem toho, proč bude novinku možné aktivovat pouze v případě, že danou osobu znáte (máte ji v přátelích nebo ji sledujete).

Mizející zprávy jsou zatím dostupné pouze ve Spojených státech, ale je jen otázkou několika dní, než proniknou také do ostatních zemí světa, tudíž snad brzy vše otestujeme i v tuzemsku.

O autorovi
Soňa Hlaváčová
Soňa Hlaváčová Redaktorka

“Milovnice cestování, přírody a zvířat. Především psů a procházek s nimi. Důležitá je pro mne rodina, přátelství a radost z toho, co dělám. Psaní mě prostě baví. Řídím se podle životního motta: V jednoduchosti je síla.”